עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

חברים
GeminiGod Is A WomanSomeone who writesedya
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

אירלנד ועוד אירלנד

24/12/2017 02:15
כותבת
החיים שלי
לא יודעת מה הקטע שלי עם אירלנד,
הם כפריים בורים ואנטישמים שחיים באיזשהו סרט שהם המדינה המתקדמת ביותר בעולם ושכולם חייבים להכיר אותם,
מי מכיר את אירלנד (לא כולל אלו שיש להם קרובי משפחה או טיילו שם) בארץ??? ואנחנו לא אנשים סגורים, ממש לא.
אבל חוץ ממה שעולה לאנשים בראש כמו ג'ינג'ים, שמחים, שתיינים, לפרקונים וריקוד אירי. ואם הם ממש 'אנשי העולם הגדול', אז אולי הם גם יודעים קצת על רעב תפוחי האדמה הגדול ועל כך שהם ליד אנגליה ושהיא מחתרת שמאוד מזוהה עם אירלנד הI.R.A ושהשפה הילידית שלהם היא אירית/קלטית/גיילית. לא יותר מזה.
אין להם הרבה איזכורים במדיה, כמו כולם הם מייצרים מוזיקה, סרטים, וכדומה, אבל זה לא ממש עובר את גבולות המדינה שלהם, למעשה הפעמים היחידות שיצא לי לשמוע עליהם ממש בתקשורת הישראלית היו כשהם הגיעו עם הספינות שלהם לישראל או כהשר האירי שלהם יצא נגד ישראל. לא יותר.

נכון, שכמו הרבה מדינות אחרות שיש במערב הם התפתחו טכנולוגית וחברות כמו גוגל מצאו בשטחים הריקים ובשקט היחסי שיש במדינה מיקום מצוין לבנות עליו את משרדי החברה ובגלל שאלו חברות ענקיות הם גם צריכות הרבה עובדים, ובגלל שבאירלנד בכללי יש חצי מכמות האנשים שיש בישראל(למרות שהיא הרבה יותר גדולה בשטח מישראל) אין מספיק עובדים(הרי לא כל אדם מתאים לעבוד בגוגל, אז מתוך אוכלוסייה של בערך 3-4 מיליון אנשים יש פחות סיכוי שיהיה בהם מספיק אנשים מתאימים לעבודה הזאת,מאשר מתוך אוכלוסייה של 20 מיליון איש) ולכן החברות האלה מחפשות עובדים מסביב לעולם והעובדים האלה נאלצים לעשות רילוקשיין, התמקמות מחדש, לעבור להתגורר באירלנד.

ממה שאני מבינה, כן יש מים זורמים וחשמל בכללי, ויש כבישים רגילים, ופלאפונים ובאופן כללי זאת מדינה מודרנית, אבל יש את האווירה הכפרית הפרימיטיבית, את המנטליות הזאת של חוואים בורים וגסים, עם לאומיות מאוד מוחצנת ואנטישמיות מול יהודים ואנטישמיות קצת יותר מודרנית נגד ישראלים.
(סתם לדוגמה, יהודייי???? יצא לי בתוצאות הDna יהודיי?לא!) 
ושלא לדבר על כל התגובות ביוטיוב,שנכון, שטוקבריסטים,הם ובכן טוקבקיסטים, וזה הקטע שלהם, להיות מרושעים, שונאים ומלאי קללות בלי סוף, אבל עדיין זה אנשים מאירלנד שכתבו את מה שכתבו ואלו אנשים אמיתיים, וזה מרגיש לי שזאת הרוח של האנשים שם, כאילו אנשים היום לא יגידו "אנחנו שונאים את היהודים,או חושבים שהם קבוצה דוחה שפשוט לא סובלים אותה",אבל אחרי עשרות תגובות של יוטיוברים שגילו שיש להם!!! סה"כ 0.6 גנים יהודים!! שזה ממש כלום, אפילו הם יותר נינאנדרטליים(2.5 בממוצע) מזה. אבל ההלם שלהם זה מכך שיש אחוז,אפילו מינימלי,שהוא יהודי בהם, אין להם בעיה להיות מכל המדינות שבעולם, אם זה אירופה, אסיה, אפריקה ואינדיאניים, אבל ההלם שלהם מגיע כשזה מגיע לאחוז הפיצפוני של היהודי שלהם.חוץ מאחת שממש התלהבה מזה, כל השאר ממש הזדעזעו מזה, ולמען האמת זה היה די מעליב.
לדעתי הרבה יותר מביש לדעת שהאב הקדמון שלך היה איזה איכר גס ורפה שכל מאיזה עיירה שכוחת אל באירופה עם כל החזירים והכפרים וביב השופכין שהם גרו בו, מאשר להיות צאצא של עם עתיק בן יותר מ2,000 שנה שעשה הרבה במשך קיומו. ואם אתה דתי נוצרי או מוסלמי, הוא גם יודע שזה עם שאלוקים בחר בו והוא צאצא של האבות והאימהות שאלוקים בחר בהם. אז זה ממש מפתיע אותי.
אבל אני חושבת שכשהם אומרים 'יהודי'הם חושבים על היהודי, האשכנזי, לאו דווקא ההוא עם המראה החרדי, אלא על 'היהודי הלבן', 
היהודי שהם מכירים מהעיירה באירופה או מהשכונות היהודיות בברוקלין.
והרבה מהם נקרעו בין הרצון להיות כמה שיותר 'לבן'(כהגדרתם, הם מתכוונים לאירופאי) לבין הרצון שיהיה בגנים שלהם איזה משהו אקזוטי(שוב, כהגדרתם) משהו אסיאתי, מזרח תיכוני(ספרד ואיטליה מככבים ברשימת החלומות שלהם) ולמרבה הפלא,הם לא מתאכזבים אם מתגלה גן או שניים שהוא מאפריקה(מפתיע כי מה לעשות, הם אירופאים).
נראה שיהודי לא נחשב מבחינתם אקזוטי, אלא יותר גם אירופאי, אבל הסוג 'המכוער' של האירופאי, שאף אחד לא רוצה להיןת כמוהו או בכל קשר שהוא איתו. למה? כובע. וזהו.
חוץ מההיא, אף אחד משאר האנשים לא הגיב בדרך של, 
"אה? וואו, באמת? מגניב" כשהם גילו שיש להם גנים יהודים כמו שאר הגנים שהם הופתעו מהם שיש להם.
נו טוב,(נו שויין) מה כבר אפשר לעשות?

שיתמודדו, עם האחוז הפיצפון היהודי שבהם וימשיכו להיות לא בדיוק אנטישמים, אני די בטוחה שחלק מהם מכירים אנשים יהודים וביחסים טובים איתם, או לפחות או שונאי יהודים פומביים, אבל גזענים? בהחלט.

דרך אגב, מסקרן אותי כל פעם מחדש, למה הם כל כך אוהבים את הערבים?
זאת אומרת יש אנשים שיש להם פטיש להודים, סינים,יפנים, קוריאנים,אינדיאנים,אירים(אני!), סקוטים, צפרתיים, ועוד, והם אוהבים ומתחברים לאומה הזאת מבלי לדעת למה, אבל הם פשוט אוהבים ומתחברים לכך.
אבל הערבים? לא ידוע לי על עם שלא אוהב את הערבים.
הם יכולים להפוך את המדינה שלהם, להפוך את השכונות שלה למפחידות ומסכונות, לאנוס, לרצוח, לגנוב, אבל עדיין
 הערבים מבחינתם הם 'הפטיש' שלהם, למה?

ראיתי את היחס המתלהב של הנוצרים 'אוהבי ישראל',באיזה אירוע כשעבדתי כסדרנית באירוע שלהם, כשחשבו שאני ערבייה(אני יהודיה מזרחית,מה לעשות) והם ממש התלהבו ממני והציעו לי דברים ודיברו איתי, מה שהם לא עשו לבחור הלבן עם הכיפה על הראש ובקושי שמו עליו, (ואמרתי לכולם שאני יהודיה,ואז הם תירגמו את זה ליהודיה ערביה משיחית או משהו, ואז כבר התייאשתי מלהסביר)
זה היה האירופאים, האסיאתים חשבו שאני אסיאתית מסוג כולשהו, כי הם כל הזמן עשו את התנועות עם העיניים המלוכסנות וניסו לדבר איתי, ואני מודעת שלפעמים יש לי מראה מעט אסיאתי ובטח חשבו שני פיליפנית או תאילנדית או משהו.
מה שבתור יהודיה ממש, בטח לא היו מתלהבים ממני.

אולי זה כמוני עם אירלנד,
הארץ הזאת לא יפה מכל מקום אחר באירופה, 
המדינה הזאת אולי טכנולוגית מתקדמת כמו מדינה מערבית רגילה
אבל מתנהלת כמדינה אירופאית טיפוסית לפני 200 שנה ועם מנטליות כפרית גסה ופרימטיבית,
והאנשים האלה בכלל לא אוהבים אותי ולא אוהבים זרים בכללי,
הם יכולים להיות נחמדים, מי לא נחמד לתיירים, גם הערבים שמריעים לדברי האימאם במסגד שאמריקאים הם השטן, אחר כך מתחנפים לתיירם מאמריקה כשהם מגיעים אל הדוכנים שלהם.
למה שהאירים והאירופאים יהיו שונים?

אבל אני בכל זאת אלך לשם.
כי אני אז כל הזמן אתהה מה פיספסתי.

למעשה עולה לי מחשבה בראש על העניין הזה,
אני זוכרת שהתארחתי בשבת בצפת, 
אצל מי שהייתה המדריכה שלי בי"א, י"ב כי הייתי בשבת מדרשה ואז בין היתר גם הלכתי להגיד שלום, ואז סתפ כשסיפרתי לה על זה
(היא אחת האנשים המדהימים בקטע אנושי,אבל גם המדריכה הרוחנית שלי, בנוסף לאמא שלי, ההבדל הוא שכל מה שהיא אמרה זה היה פלא וכל מה שאמא שלי אמרה זה מלחמה) וחוץ מזה, זאת צפת, וזה היה בעיר העתיקה של צפת, אז עוד יותר(מדרשת תכלת שבסוף החלטתי שלא, כי... הרגשתי שהרוחניות הזאת  חונקת אותי ומפחידה אותי קצת)
אז פתאום היא אמרה שיצא לה לדבר עם בחור אירי שהרגיש כבר מגיל קטן שהוא יהודי והחליט להתגייר ולבוא לישראל.
וסתם, עולות לי תהיות ומחשבות.. שאולי הוא הזיווג שלי?
הרי למה יש לי קראש על אירים? למה אני רוצה להיות אירית אם אני די שונאת אותם(אבל רק בגלל שהם שונאים אותי!) ואני חושבת שהם די טיפשים וגסי רוח. אולי הוא הזיווג שלי?
אני לא דתיה,אני באה מבית דתי,והחלטתי לא להיות.
לא בגלל שאני כועסת על הדת או לא מאמינה, כי.. לא יודעת. כי ככה החלטתי. החלטתי שהנעליים של להיות דתייה לוחצות לי מדי והחלטתי כרגע להוריד אותם עד שאחליט שוב ללבוש אותם או כשאמצא נעל במידה שלי. אין לי ממש דרך לתאר את זה.
ברור לי שארצה בעל יהודי. אבל גם ממש בא לי בעל אירי חתיךךךך!
אז... הבנתם עכשיו איך הבחור האירי שהתגייר מתאים לעניין שאולי הוא הזיווג שלי?? חחח עדיין לא פגשתי אותו. אני שמחה שעדיין לא,כי אני לא רוצה עדיין להתחתן, למרות שהרבה בנות בגיל שלי(דתיות הכוונה) כבר נשואות עם ילד אחד לפחות, לפי החילונים אני לא מבוגרת אבל לפי הדתיים אני כבר מתחילה להגיע לגיל של 'רווקה מבוגרת'(סה"כ בת 23) שזה בערך 25 ומעלה כזה.
ואולי,יכול להיות שלא.
יכול להיות שעד שכבר 'אמצא את עצמי' ואת החייט שיעזור לי לתפור את הנעליים שלי, הוא כבר יתחתן ואולי אני באמת לא הזיווג שלו,
הרי אם אני לא מתחתנת- גם הוא לא מתחתן ואז אני צריכה להתפלל על שנינו חזק שעד שאמצא את המקום שלי שנינו נשמור על עצמינו ממש טוב. כי זה קשה. זאת האמת. זה קשה בגיל הזה להיות בלי גבר.
בכללי. גם ביחסים אישים, אבל גם בקטע חברתי ומחבק.
ואני מתפללת שאם הוא הזיווג שלי, ואם מישהו אחר הוא הזיווג שלי, שגם אם הוא נמצא במצב דומה בחיים שלו, שישמור על עצמו כמו שאני שומאת על עצמי, ושאהיה באישה הראשונה והיחידה שלו.
וזהו נראה לי.

וסתם, הלוואי שמשהו יזוז עם החיים שלי,
לפני שנתיים בפורים, כשהייתי בדרך לכותל להתפלל קצת, והייתי מחופשת ממש, כי הרגשתי שאני צריכה להרגיש פורים, כי הייתי בשנה שאחרי השירות הלאומי, והייתי באותו הזמן בבית והרגשתי כזה לבד וקצת עצוב, אז בדרך לכותל עצרו אותה קבוצה של אפריקאים ושאלו אותי באנגלית מי אני ולאן אני הולכת ולמה אני נראית ככה(הייתי מחופשת לליצן עם אפרו צבעוני:-) אז זרמתי איתם והסברתי שעכשיו פורים וזה חג יהודי שמתחפשים בו, ואז אחד מהם הציע לי לקרוא לי ביד וסירבתי, בגלל שהוא גבר ובגלל החלטתי שאני לא מאמינה ב'ניחוש' ושאר העניינים האלה. וכבר באותו היום התחלתי להתחרט על זה, אולי הוא באמת ידע לקרוא בכף היד ולא מרח אותי ולא סתם ניסה לעשות עלי טריק של פיקאפ? יכולתי שפיספסתי היזדמנות של זהב שמישהו שאולי רואה קצת יותר לרחוק, יוכל קצת להדריך אותי בכל הערפל שאני נמצאת בו. אני כן מאמינה שיש אנשים עם יכולות רוחניות, אמא שלי מודעת לכך, היא נפגשת עם אנשים אמיתיים שיש להם את המתנה או הכישרון וסתם, התחלתי לחשוב שאולי באמת פגשתי מישהו עם המתנה הזאת ופיספסתי את זה, הוא לא דרש שום שבר בחזרה, זה מעשה של ידידות,היה לו ולחברה ולחבר שלו כיף ונעים וידידותי לדבר איתי והוא החליט להיות נחמד בחזרה ולעשות לי קריאה מהירה של כף היד. ואני עכשיו באמת חושבת שהוא היה אחד מבעלי המתנות, ולא סתם חובב שלמד את זה בחמש דקות של קריאה בספר ועושה את זה לקול תשואות החברים שלו במסיבות.
אם הוא באמת התכוון למה שהציע, פיספסתי. פיספסתי מתנה שהיקום שלח לי. אני מצטערת ממש.

ועם כל הניתוחים המחוכמים שלי על אירלנד ועל החיים.
אני סך הכל מישהי אבודה.
אני חושבת שאני יודעת לאן אני הולכת, אבל אני מרגישה כמו מישהי שמנסה למצוא את הדרך שלה בערפל במקום זר כשהיא לא יודעת מהי בכלל נקודת הסוף.

והשבוע אני מתכננת לדבר עם מכון להכוונה מקצועית ולימודית.
אני מתפללת שזה ייתן לי כיוון כולשהו ללאן ללכת ומה לעשות.
הרי לדעת במה את בערך פחות או יותר את רוצה לעבוד ובץמ את רוצה ללמוד, זה כבר התקדמות, לא?

אוף. 
וסתם, גם שיא המסקרן אותי מה הוא היה רואה בי.
(נראה לי שרוב האנשים היו מסתקרנים כמוני)
ואמא שלי רוצה לקחת אותי לרב אחד שהוא מתקשר ויודע
ואני רוצה ללכת,אבל שוב, זה דברים שהם עוברים דרך אמא שלי.
איכשהו אני מרגישה שלדבר עם האיש הזה, היה יותר נכון, כי הוא דיבר איתי, לא עם אמא שלי עלי לידי או אפילו אלי ישירות, אבל איכשהו זה תמיד בכל סאת עם תיווך ש אמא שלי, שם הייתה לי היזדמנות לקבל מידע על עצמי והכוונה אולי, בתור אני כאדם עצמאי ובוגר.

וזהו. 
מקווה שקראתם את הכל. כי ככה. סתם בא לי לשתף.
שבוע טוב.edya
edya
24/12/2017 07:52
סיקרנת אותי ממש.
לגבי האירים, שילכו לעזאזל. אנחנו על המפה כבר אלפי שנים (בניגוד להרבה מאד אימפריות אחרות) ואנחנו נשאר על המפה. אז מבחינתי, שיקפצו.
לגבי החיים, גם אני בחורה דתייה וגם מסיביבי כמעט כל החברות נשואות עם ילדים וגם לי עדיין אין חבר חחחח אין לאן לרוץ ואין מה להילחץ, נראה לי..
מעניין אותי איזה מדרשה עשית בצפת :) אני את שנת המדרשה עשיתי בנוב, רמת הגולן.
שם ממש קיבלתי כלים לחיים, איך להתמודד ומה לעשות בסיטואציות של אמונה או בסיטואציות שונות בחיים ה"ארציים".. בעיקרון מדרשה אמורה לתת את הכלים האלה.. למה את מרגישה ככ אבודה...?
כותבת
24/12/2017 19:47
הלכתי לשבת רק כדי לראות את המדרשה, מהמם שם, אבל החלטתי שבסוף אני לא רוצה להיות במדרשה שהיא בכלל ואז יצא ששנה שלמה נמרחתי בבית לבד, רק עם ההורים,בלי מסגרת מוגדרת ולא ידעתי בדיוק מה לעשות עם עצמי,לקח לי יותר משנה להתאפס על עצמי ולהתחיל למצוא עבודה ולעבור לגור עם שותפות ולהתחיל את החיים שלי.
ואני לא דתייה.הייתי. עכשיו אני סוגשל מסורתית.
וגם עכשיו לא ממש ברור לי איפה אני עומדת. אני רוצה חיים יותר ממה שהם עכשיו. אבל אני לא יודעת מה זה אומר.
edya
24/12/2017 20:52
פה קבור הכלב.
חחח מדהים.
אני אשמח לפרט.. תכתבי לי מייל וכנראה שאחפור לך ;)
על מנת לכתוב תגובה יש להתחבר לאתר, או אם אינכם עדיין רשומים הרשמו בחינם.